1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

JORDANIA - Relacja Video

Dyskusja w 'Forum podróżnicze' rozpoczęta przez użytkownika Mr.Wloczykij, 9 Grudzień 2018.

 1. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  Witajcie, jako że Ryanair od października obsługuje loty do Jordanii, postanowiłem skorzystać z okazji i zakupić bilety na weekendowy wyjazd. Wystarczyło to jednak, by najważniejsze atrakcje zostały "zaliczone".
  Nie byłem tam sam - razem ze mną poleciały jeszcze 3 osoby, z którymi poznaliśmy się dopiero na lotnisku, a szczegóły całego wyjazdu omawialiśmy przez messengera.
  Wszystko to zapoczątkował post na jednej z grup na FB o poszukiwaniu towarzyszy podróży.
  W krótkiej (czasowo) objazdówce pomogło wynajęcie samochodu, dzięki któremu, mogliśmy szybko i sprawnie przemieszczać się pomiędzy najważniejszymi punktami turystycznymi Jordanii.
  Pierwszym punktem naszego wyjazdu było słone jezioro - potocznie nazywane Morzem Martwym, do którego dostęp ma Jordania, Palestyna oraz Izrael. Pojechaliśmy tam zaraz po wylądowaniu i po przejściu krótkiej procedury związanej z wynajęciem auta. Jak przebiegała droga oraz finalne pływanie w Morzu Martwym? Zobaczycie to w krótkim filmie, który udało mi się dla Was zmontować z materiału, jaki tego dnia zarejestrowałem.
  Odcinkiem tym rozpoczynam krótką serię filmików z wypadu do Jordanii.
  P.S. Jeżeli macie jakieś pytania związane z Jordanią, lub organizacją takiego wyjazdy - chętnie pomogę i udzielę cennych wskazówek.

   
 2. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  Przedstawiam Wam chyba największą atrakcję tamtego rejonu - Petrę.
  W pełni zasługuje na miano jednego z siedmiu cudów świata.
  Ale co ja Wam będę opisywał, to trzeba zobaczyć!
   
 3. Jakubo

  Jakubo New Member

  Najcudowniejszy to jest osioł! Mam nadzieję, że dźwiga ciężar adekwatny dla siebie, bo aż mi go szkoda :(
   
 4. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  Te zwierzęta niestety żyją tam po to, aby pracować, można to porównać z końmi wjeżdżającymi codziennie na Morskie Oko
   
 5. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  #Jordania#WadiRum
  Nocleg w namiocie Beduińskim, jazda na dachu Jeepa to tylko namiastka tego, co możecie otrzymać na wycieczce po Pustyni Wadi Rum. Jest to największa dolina w Jordanii pełna granitów i piaskowców. Region Wadi Rum jest jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych w Jordanii, także wśród zagranicznych turystów. Typowa trasa turystyczna obejmuje kilkugodzinne lub całodniowe zwiedzanie samochodem z napędem na cztery koła głównych atrakcji turystycznych, lunch oraz wieczorną imprezę z noclegiem w jednym z licznych obozów Beduinów. Obszar ten był często wykorzystywanym tłem w filmach. Filmowcy najchętniej korzystali z niego w ujęciach rozgrywających się na powierzchni Marsa.
  W związku z powyższym zapraszam na krótką wycieczkę po planecie Mars
   
 6. Jakubo

  Jakubo New Member

  Piękne widoki! I super doświadczenie! Zazdroszczę ;)
   

Poleć tę stronę